
Aktualności
Organizacja spotkań z wychowawcami w dniu 1 września 2020 roku
Godzina 8.30
Uczniowie klasy 5-8 - wchodzą do szkoły głównym wejściem, dezynfekują ręce i przechodzą do wyznaczonych sal na spotkanie z wychowawcami.
Godzina 9.00
Msza Św. w Kościele pod wezwaniem NMP.
Godzina ok. 10.00 (po Mszy Św.)
Uczniowie klasy 1, 3, 4 – wchodzą do szkoły głównym wejściem, dezynfekują ręce i przechodzą do wyznaczonych sal na spotkanie z wychowawcami.
Tylko dzieciom w klasie 1 towarzyszy jeden Rodzic. Prosimy Rodziców o zachowanie dystansu społecznego, dezynfekowanie rąk przy wejściu i zasłonięcie ust oraz nosa.
Rekrutacja na rok szkolny 2020/21
Prowadzimy obecnie zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/21. Wszelkie zapytania rodzice przesyłają drogą elektroniczną na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
„Wiwat maj, trzeci maj”
Uprzejmie informuję, iż tegoroczny konkurs “Wiwat maj, trzeci maj” został rozstrzygnięty. Udział w nim wzięło znaczne grono uczniów klas IV-VIII, jednak zadania okazały się niełatwe i wyłonionych zostało jedynie dwoje laureatów.
Laureatami konkursu zostali Nikola Prymas (kl. VI) oraz Radosław Laszkowski (kl. VIII), którzy za swoje prace uzyskali oceny celujące z języka polskiego.
Ponadto składam serdeczne gratulacje zwycięzcom oraz podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu.
N. Kulewska
Konstytucja
Konstytucja to, jak wiecie,
najważniejszy dekret w świecie.
Wszystkie zawarte w niej wnioski
spisał król August Poniatowski.
“Wiwat maj, trzeci maj!”
Zapraszam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie “Wiwat maj, trzeci maj!” związanym z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Konkurs ma na celu rozbudzenie świadomości narodowej, poszerzenie wiedzy na temat Konstytucji 3 Maja oraz kształtowanie postaw patriotycznych.
Konkurs odbędzie się w następujących kategoriach:
I WIERSZ
II PLAKAT
Tematyka prac powinna obejmować wydarzenia związane z uchwaleniem konstytucji, postaci, miejsca historyczne, symbole narodowe itp.
Proszę, aby wiersze przesyłać w pliku tekstowym (np. format .doc, .docx). Tekst nie powinien przekraczać 1 strony A4 (czcionka Times New Roman, rozmiar 14).
Prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką, format min. A4. Należy je sfotografować lub zeskanować.
Wszystkie gotowe prace należy przesłać na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 8 maja 2020 r., wpisując w tytule WIERSZ lub PLAKAT oraz imię, nazwisko i klasę.
Najciekawsze prace zostaną nagrodzone ocenami oraz zamieszczone na stronie internetowej szkoły.
Zachęcam do udziału!
Natalia Kulewska
WARSZTATY W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ
9 marca uczniowie klas VI, VII wzięli udział w warsztatach “Gra z emocjami” oraz “Zagadkowa biblioteka” zorganizowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku. Pierwsze z zajęć miały na celu ułatwić dzieciom rozpoznawanie emocji, nazywanie ich i wyrażanie.
Kolejne zajęcia miały natomiast pokazać uczniom nową, nieznaną dotąd, stronę biblioteki. Poza tym wszyscy przekonali się, jak ważne jest czytanie ze zrozumieniem. Lekcja w escape room była także wspaniałą okazją do wzmocnienia klasowych relacji i integracji grupy. Wspólna, zespołowa praca okazała się przy tym świetną zabawą.
Strona 40 z 49
