
Aktualności
Wyjazd na przedstawienie „Piotruś Pan”
4 grudnia obejrzeliśmy spektakl pt. „Piotruś Pan” w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
Każde dziecko zna z opowiadań, książek lub filmów niezwykłe przygody Piotrusia Pana, Wendy, jej braci, Piratów z Kapitanem Hakiem na czele, Zaginionych Chłopców, Indian, Syren… Jednak podróż do Niebywalencji przedstawiona w musicalu zachwyciła scenografią z zastosowaniem techniki 3D, wspaniałymi występami Indian, rolami dziecięcych bohaterów, budząc nieukrywane zainteresowanie tych młodszych, jak i nieco starszych widzów.
Mikołajki w JUMPCITY
4 grudnia z okazji zbliżających się mikołajek uczniowie klas VII I VIII wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do parku trampolin JUMPCITY w Gdańsku. Zajęcia rozpoczęły się krótką rozgrzewką pod okiem trenera, po czym uczniowie mieli okazję skorzystać z różnorodnych atrakcji, takich jak baseny wypełnione gąbkami, ścieżki akrobatyczne, trampoliny sportowe i inne. Zajęcia miały na celu kształcenie nawyku aktywnego spędzania czasu oraz zainteresowanie sportem. Warto podkreślić, iż skakanie to nie tylko mnóstwo radości, ale i liczne korzyści, jak wzmacnianie mięśni różnych części ciała czy rozwijanie zmysłu równowagi.
11 listopada
11 listopada obchodzimy 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji 08.11. zorganizowaliśmy w szkole uroczysty apel “Pociąg do wolności” . Uczniowie klas Va i VII pod kierunkiem wychowawców, przygotowali krótką podróż do przeszłości, kiedy to Polacy walczyli o wolność i niepodległość. Przypomnieli o takich wydarzeniach, jak uchwalenie Konstytucji 3 maja, rozbiory, powstanie kościuszkowskie, listopadowe i styczniowe, a także I wojna światowa. Na koniec uroczystości zapalono symboliczny znicz pamięci o bohaterach narodowych.
Szkoła pamięta
Zbliżają się dni w których w szczególny sposób pamiętamy o naszych zmarłych. W tym roku nasza szkoła włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, która organizowana była 25 października.
W ramach akcji uczniowie przygotowali w klasach gazetki związane ze znanymi osobami z naszych okolic, których nie ma już wśród nas, jak np. rodzina państwa Ptach, gdzie siostry Zofia i Jadwiga były prekursorkami Żukowskiej Szkoły Haftu Kaszubskiego.
Poza tym uczniowie wraz z nauczycielami posprzątali bezimienne i opuszczone groby znajdujące się na przykościelnym cmentarzu. Zapalili na nich znicze i postawili kwiaty.
Strona 42 z 49

